„2 hétig bírtam a megérdemelt nyugdíjas éveket” | Balogh Petya és a Startup Hungary story Cégépítők

augusztus 10, 2022

„Egy startup és egy KKV is akkor lesz sikeres, ha a vezető felnő a feladathoz” – az állítással már azért sem érdemes vitatkozni, mivel Balogh Petyától hangzik el a Cégépítők Podcast friss epizódjában.

Petyát jó eséllyel nem kell bemutatni egyetlen magyar vállalkozónak sem: ő az egyik legismertebb hazai startupper és angyalbefektető. Több cég felépítése és egy nagy exit – valamint átmeneti nyugdíjas időszak – után alapítóként volt jelent a Startup Hungary születésekor, Baconsult nevű cégén keresztül pedig már több mint 40 startupban érdekelt.

Ha valakitől, Balogh Petyától nem csak lehet, de egyenesen kell is tanulni a cégépítésről. Nem meglepő, hogy a podcastben is rengeteg értékes gondolattal szolgált, többek között a következő kérdéseket érintve:

• Miben hasonlít, illetve miben különbözik egy startup felfuttatása és a cégépítés?
  • Mi a legfőbb különbség a sör és a tudás között?
  • Miért a tanulás a vállalkozói út legfontosabb összetevője?
  • Miért nem tud egy cég gyorsabban fejlődni, mint ahogy a vezetője tanulni tud?
  • Mi kell ahhoz, hogy egy cég önmagától működni tudjon és befektetésre alkalmas legyen?
  • A működés mely területein kellenek leghamarabb rendszerek?
  • Miért pont a sales az egyik ilyen?

„Ha valami jó dolgot csinálunk, akkor felelősségünk és kötelességünk ezt terjeszteni, felskálázni.” – Balogh Petya ezen mondatát érdemes lenne minden cégvezetői iroda falára kiragasztani!

Bátran merjük azt mondani, hogy a Cégépítők Podcast mostani adásának meghallgatása szinte kötelező feladat minden ambiciózus cégépítőnek.

Szeretnéd növekedési pályára állítani a céged Petya profi módszereivel?

Értékesítés profi rendszerrel támogatva

Webinárium: 3 tipp a hatékonyabb értékesítésért
Útmutató: Értékesítés támogatás MiniCRM-ben

Nyomon követhető delegálás